![](https://lsattikis.gr/wp-content/uploads/2023/09/19.-Πετρόπουλος-1024x576.jpg)
Πετρόπουλος Βασίλης
Εργάζεται στο Δήµο Νέας Φιλαδέλφειας- Νέας Χαλκηδόνας στο Τµήµα Πρασίνου. Είναι αντιπρόεδρος στο Σωµατείο Εργαζοµένων του Δήµου του και επί σειρά ετών εκλεγµένος στο Γενικό Συµβούλιο και στην Εκτελεστική Επιτροπή (Γενικός Γραµµατέας από το 2015-2022) της Πανελλήνιας Οµοσπονδίας Εργαζοµένων στους ΟΤΑ (ΠΟΕ – ΟΤΑ) καθώς και αντιπρόεδρος του Γενικού Συµβουλίου της ΑΔΕΔΥ. Μέλος της Γραµµατείας του ΠΑΜΕ.